a

 

1- Siparişim ne zaman kargoya verilir?


Hafta içi gün içerisinde saat 16:00’dan önce Kredi kartı ile tamamladığınız siparişleriniz aynı gün kargoya verilir. Havale/Eft ile tamamladığınız siparişleriniz ücret hesaba geçtiği gün kargoya verilir. Hafta sonu ve resmi tatillerde verdiğiniz siparişler siparişinize müteakip gelen ilk iş günü içerisinde kargoya verilecektir.

 

2- Kargo Ücretli mi?


Elcikarbon.com’da 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

 

3- Kapıda ödemeniz var mı?


Kapıda ödeme uygulamamız bulunmamaktadır. Siparişlerinizi Kredi Kartı ya da havale ile yapabilirsiniz.

 

4- Mağazanız var mı? Mağazanızı ziyaret edebilir miyiz?


Ankara Ostim'de mağazamız bulunmaktadır. Detaylı bilgi için 
https://www.elcikarbon.com/adresbilgilerimiz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

5- Kargom nereden gönderilmektedir?


Kargolarınız Ankaradan sevk edilmektedir.

 

6- Alışveriş yapabilmem için üye olmak zorunda mıyım?


Alışveriş yapabilmeniz için üyelik zorunlu değildir. Üyeliksiz Alışveriş seçeneğimiz mevcuttur. Üyeliksiz olarak verilen siparişlerin takibini sitemiz üzerinden değil sadece alışverişiniz sırasında bildirdiğiniz mail adresiniz üzerinden takip edebilirsiniz. Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda müşteri destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Üyeliksiz olarak tamamlanan alışverişler, alışverişinizden sonra açtığınız üye hesabına taşınamamaktadır. Üye olduktan sonra hesabınız üzerinden vereceğiniz siparişler bu hesapta görüntülenebilir.

 

7- Eft ya da Havale ücreti kesilir mi?


Eft ya da Havale ödemeleriniz sırasında yapılan kesintiler bankanız tarafından yapılmaktadır. Bu konu elcikarbon.com ile ilgili değildir, konuyla ilgili bilgi almak için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Örneğin kargo ile birlikte sipariş tutarınız 40 tl ise yapacağınız ödeme "40 tl + eft/havale kesinti tutarı" olması gerekmektedir. Aksi takdirde siparişiniz iptal edilir ve ödemeniz hesabınıza geri aktarılır.

 

8- Ürünü beğenmedim nasıl iade edebilirim?


İade etmek istediğiniz ürünleri 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak müşteri ilişkileri departmanımıza önce bilgi veriniz daha sonra iade etmek istediğiniz ürünü faturası ile birlikte "
Ostim Mahallesi 100. Yıl Bulvarı Bosna İş Merkezi No:35/98 Yenimahalle/Ankara” adresine Aras Kargo ile gönderici ödemeli olarak göndermeniz yeterlidir. Ürün ücreti siparişinizi oluşturduğunuz ödeme şekliyle aynı şekilde size iade edilecektir. (Havale/Kredi Kartı) İade için ürünlerin kullanılmamış olması yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemesi gerekmektedir.


9- Ürünü başka bir ürünle değiştirmek istiyorum nasıl bir yol izleyebilirim?


Değişim yapabileceğiniz ürünler sadece bedeni ya da numarası sizin için uygun olmayan ürünlerdir. (Ayakkabı,Tulum, Yelek..) Bu ürünleri beden ya da numara değişimi için müşteri ilişkileri departmanımıza önce bilgi veriniz daha sonra iade etmek istediğiniz ürünü faturası ile birlikte "Ostim Mahallesi 100. Yıl Bulvarı Bosna İş Merkezi No:35/98 Yenimahalle/Ankara” adresine MNG Kargo olarak göndermeniz yeterlidir. Kargo MÜŞTERİ TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.

Ancak bir ürünü farklı bir ürün ile değiştirmek istiyorsanız bunun için ürünü bize yukarıda belirtildiği şekilde gönderiniz. Ürün ücreti siparişinizi oluşturduğunuz ödeme şekliyle aynı şekilde size iade edilecektir. (Havale/Kredi Kartı) Daha sonra istediğiniz yeni ürünün siparişini tekrar oluşturmanız gerekmektedir. Değişim için ürünlerin kullanılmamış olması yeniden satılabilirlik özelliğini kaybetmemesi gerekmektedir.

 
10- Ücret iadesi ne zaman yapılır?

İade için gönderdiğiniz ürünlerin ücreti siparişinizi oluşturduğunuz ödeme şekliyle aynı şekilde 14 iş günü içerisinde iade edilecektir. (Havale/Kredi Kartı)

 

11- Siparişim neden iptal edilir?

 

Siparişiniz iki sebepten iptal edilebilir;

*Sipariş ettiğiniz ürün stoklarımızda yok ve tedarik edilemiyorsa.

*Siparişinizin havalesini 2 iş günü içerisinde gerçekleştirmediyseniz.